מזונות אישה

מזונות אישה

מחויב הגבר במזונותיה של האישה מרגע חתימתו על הסכם הכתובה. למזונות האישה חשיבות רבה בהליך הגירושין ומטרתם להבטיח את רווחתה הכלכלית של זו כל עוד הם נשואים ולשמור על רמת החיים להם הייתה מורגלת. בשל שתהליכי גירושים עשויים לקחת זמן רב נהוג לפסוק מזונות אישה באופן מהיר ממש בתחילת התהליך, על מנת להבטיח שזו תוכל להמשיך לנהל את חייה ברמה דומה לזו אליה הורגלה במהלך חיי הנישואין. ביום בו תם הסכם הנישואים שלהם פטור הבעל מעול תשלום מזונותיה של האישה אולם במקרים מסוימים, בעיקר כאשר הוסכם בין השניים במסגרת הסכם ממון או הסכם גירושים, עשויה האישה להיות זכאית לקבל תשלום מזונות גם לאחר הגירושים.

תביעת מזונות אישה

נהוג להגיש תביעת מזונות אישה ממש בתחילת הליך הגירושין ובתוך כך לקחת בחשבון את כל צרכיה של האישה החל מתשלומי דיור, מזון, הלבשה, רכב, טיפוח, בריאות, חוגים וכיוצא בזאת. פסק דין מזונות אישה אמור להכיל את כל החלקים אשר משפיעים על רמת חייה ודרכם לקבוע את הסכום החודשי אשר יועבר על ידי הגבר לאישה עד לתום הליך הגירושין.

כאמור, מזונות אישה לאחר הגירושין אינם שכיחים שכן מחויב הגבר בתשלום מזונותיה כל עוד הם נשואים בלבד ואין משנה סיבת סיום הנישואין לנושא זה. רק במצבים בהם הוסכם בהסכם ממון או בהסכם גירושין כי תהא זכאית האישה לתשלום מזונות אישה לאחר הגירושין תוכל היא לדרוש זאת. במידה ואין הסכמה מפורשת של הגבר לזון את האישה לאחר הגירושין אינה זכאית היא למזונות גם אם אין לה כל מקור הכנסה.

ומה על עבודתה של האישה ודמי המזונות?

בעבר נטו בתי הדין לקבוע כי אישה אשר לא עבדה במהלך חיי הנישואין אינה חייבת לעבוד גם לאחר מכן ועל כן הם נתנו את הדעת על הדאגה לצרכיה, ואולם, התמורות הרבות אשר חלו במבנה המשפחתי ובתפיסת אלמנט השוויון הביאו לכך שניתנת התייחסות לפוטנציאל ההשתכרות האפשרי. משמעות הדבר היא שבמצבים מסוימים, גם כאשר האישה לא עבדה במהלך חיי הנישואין, אולם היא צעירה וכוחה במותנה, עשוי בית הדין לקזז מדמי המזונות שלה את פוטנציאל ההשתכרות שלה כאשר תחליט זו לצאת לעבוד.

מזונות אישה ומזונות ילדים

שני סוגי המזונות הקיימים בהליך הגירושין הם מזונות ילדים ומזונות אישה. מטרתם של מזונות הילדים היא להבטיח את רווחתם של הילדים אולם בשונה ממזונות האישה, אין משמעות ליום סיום הנישואים והאב מחויב בהם עד לתום השירות הצבאי של ילדיו, בסכומים משתנים.

גובה מזונות הילדים נקבע בהתאם למצבו הכלכלי של האב, לרמת המחייה לה הורגלו בני המשפחה וכן לגיל הילדים, כאשר גובה המזונות יורד בהדרגה ככל שהילדים גדלים.

לסיכום, נושא מזונות הילדים ומזונות האישה הם נושאים משמעותיים אשר גוררים ביטויים כספיים העשויים להשפיע על חייהם של בני המשפחה ביחד ולחוד על כן ישנה חשיבות גבוהה בקבלת ייעוץ מקצועי וליווי צמוד בתהליך קביעת המזונות ועיגונם לטווח הרחוק. משרדנו בקיא בנבכי חוקי המזונות ובעל ניסיון רב בשנים בניהול תיקי גירושין ותביעות מזונות על כל הבטיהם.

 

פייסבוק
טוויטר
לינקדאין
ווטסאפ

שירותים קשורים

משמורת ילדים

מדובר בסידורי החמלה והטיפוח, , המשרד מתמקד בקביעת סדרי משמרת לילדים, זכויות ההורים, ובסיוע במימון ובהסברת זכויות הילדים בתהליך הפרידה או בתקופת גירושין.

מזונות אישה

התחום מתמקד בזכויות האישה בתחום מזונות במקרים של גירושין או הידד משפחתי.

ידועים בציבור

אנשים ציבוריים או מוכרים עשויים לצרוף את עצמם לתחום זה כאשר הם זקוקים לייעוץ משפטי או הגנה בתחום דיני המשפחה.

img-1

שנתקדם יחד לצעד הבא?

פרטי התקשרות

עם נסיון מקצועי של מעל 18 שנה ודגש על גישה אנושית ורגישה זמינות ונגישות.
אנחנו בהחלט יכולים לעזור לך. ‌
זאת הולכת להיות בחירה חכמה ונעימה לכיס ולנפש שלך.
דילוג לתוכן