הסכם גירושין

הסכם גירושין

הסכם גירושין הוא מסמך המעגן את ההסכמות הנוגעות לסיום חיי הנישואין של הזוג. 

ככלל, חוק הסדר התדיינות בסכסוכי משפחה (שנת 2014) הגדיר כי המבקשים לעשות הליך של סיום נישואין יופנו לתהליך גישורי שמטרתו להביא להסכם גירושין בהסכמה הדדית.

הגעה להסכם אפשרית רק כאשר הצדדים מסכימים על עצם סיום הנישואין ומוכנים לנהל משא ומתן באשר לנושאים הנדרשים להסכם. הגעה להסכם מקצרת את תהליך הגירושין ומצמצמת את העלויות המשפטיות הנלוות לו.

 

באלו נושאים ההסכם עוסק?

במסגרת גיבוש ההסכם יש להגיע להסכמות בנוגע למספר נושאים משמעותיים המגדירים את האופן בו מסתיימת התקשרות הנישואין וכן בנוגע לאופן בו יתנהלו היחסים לאחר סיום הנישואין. ככל שההסכם מפורט וברור יותר כך פוחתים הסיכויים לקונפליקטים עתידיים ונוצרת בהירות בנוגע להתנהלות בנושאים השונים.

 

משמורת ילדים ותשלום מזונות

על הזוג להחליט מהו סוג המשמורת המוסכם עליו. האם הילדים יהיו במשמורת בלעדית של הורה אחד או שתהיה משמורת משותפת ובה שני ההורים יגדלו את הילדים בצורה שווה ומאוזנת.

לסוג המשמורת יש השפעה על הסדרי הראייה ולעתים אף על גובה המזונות.

גובה מזונות הילדים נקבע בהתאם להכנסות של בני הזוג ולגילם של הילדים. סוג המשמורת גם הוא עשוי להשפיע על גובה התשלום שכן במשמורת משותפת ישנה נשיאה שווה בהוצאות גידול הילדים.

 

חלוקת רכוש

הרכוש הנצבר במהלך חיי הנישואין צריך, על פי החוק, להיות מחולק בין הצדדים באופן שווה. בשלב זה על בני הזוג להגדיר את כלל הרכוש הנצבר ולהגיע להסכמות באשר לחלוקה המדויקת בו. הדבר נכון גם לגבי חלוקת חובות אשר צברו בני הזוג ועליהם להגדיר את החבות האישית של כל צד בחובות אלו.

 

גידול הילדים

במסגרת הסכם הגירושין על הצדדים להסכים על מספר נושאים הקשורים באופן גידול הילדים ובתוך כך, מערכות היחסים עם הסבים והסבתות והמפגשים עימם. 

עליהם לקבל החלטות הנוגעות לחינוך הילדים בהיבט של מוסדות החינוך ומיקומם וכן באשר לנושאים בריאותיים הנוגעים לילדים. 

 

ליווי משפטי

לשלב גיבוש ההסכם יש השפעה קריטית על החיים שלאחר הנישואין. זהו שלב שבו מתקבעות הסכמות לטווח ארוך ולכן חשוב מאוד לעשות תהליך זה בליווי מקצועי אשר יאפשר לכם לקבע את ההסכמות איתן תוכלו לחיות בנוחות לטווח הארוך. 

משרדנו מתמחה בתהליכי גירושין וילווה אתכם כבר מהשלבים המוקדמים על מנת להבטיח שלא תעשנה טעויות ובכדי שתוכלו להשיג את ההסדרים הטובים ביותר עבורכם.

 

פייסבוק
טוויטר
לינקדאין
ווטסאפ

שירותים קשורים

משמורת ילדים

מדובר בסידורי החמלה והטיפוח, , המשרד מתמקד בקביעת סדרי משמרת לילדים, זכויות ההורים, ובסיוע במימון ובהסברת זכויות הילדים בתהליך הפרידה או בתקופת גירושין.

מזונות אישה

התחום מתמקד בזכויות האישה בתחום מזונות במקרים של גירושין או הידד משפחתי.

ידועים בציבור

אנשים ציבוריים או מוכרים עשויים לצרוף את עצמם לתחום זה כאשר הם זקוקים לייעוץ משפטי או הגנה בתחום דיני המשפחה.

img-1

שנתקדם יחד לצעד הבא?

פרטי התקשרות

עם נסיון מקצועי של מעל 18 שנה ודגש על גישה אנושית ורגישה זמינות ונגישות.
אנחנו בהחלט יכולים לעזור לך. ‌
זאת הולכת להיות בחירה חכמה ונעימה לכיס ולנפש שלך.
דילוג לתוכן