מאמרים

פגישת "מהו"ת"-  מידע, היכרות ותיאום ביחידות הסיוע לעיתים המכונה פגישת "גישור" .

פגישת "מהו"ת"- מידע, היכרות ותיאום ביחידות הסיוע לעיתים המכונה פגישת "גישור" . חוק להסדר התדיינות תשע"ה 2014 – חוק שחולל מהפכה בעולם המשפחה, הן ברמה המשפטית, והן ברמה האנושית והרווחית. לראשונה הגשת התובענה בנושאים משפטיים מותנת בהליך מקדים שמאפשר לצדדים לצמצם את הצורך בהתדיינות בבית משפט. בנוסף, הצדדים יתוודעו לחלופות הקיימות בהליך לישוב הסכסוך וייבחנו את האלטרנטיבות לסיום הסכסוך שלא באמצעות בית המשפט אלא באמצעות מנגנונים שונים לישוב סכסוכים כגון גישור, יעוץ גירושין בהסכמה ושיתוף פעולה וכו' .

עריכת צוואה והשלכותיה

כבוד המוריש מול כבוד היורש

ביטחון סוציאלי כאשר אמה מרוויחה יותר

ישראל כמו בהרבה מדינות המערביות דפוס המשפחה מתאפיין בעיקר בשני מפרנסים .יתרה מזאת, כיום יותר מתמיד ניתן לראות שדפוסי הפרנסה שעל פי הם שכרם של בני זוג שווה או אך שאשה משתכרת יותר מהבעל הולכים ומתחזקים. ולכן דבר זה משפיע על חווית הורות בקרב הגברים בפרט בקרב אבות המחזיקים בעמדות מסורתיות כלפי שוויוניות בתפקידי המגדר.

אינטרס הקטין בהליך הגירושים

אחרי 7 לאוקטובר ,משפחות לא מעטות, נאלצו להתפצל פיזית בגלל פינוי מהבית או מילואים, יש הורים שגילו שעל אף העול שבניהול הבית לבד, החיים שלהם קלים הרבה יותר בלי החצי השני. ההבנה הדרמטית מביאה איתה ללא מעט פעמיים פתיחת הליכי גירושים. בדומה  לתקופות שאחרי חגי תשרי ואחרי פסח מגיעה לרוב עלייה במספר הפניות לטיפול זוגי או לפתיחת הליכי גירושים.

התפלגות הזכויות ההוריות בעת גירושין: מבולגן או מובן?

בני זוג העומדים בפני גירושין אשר להם ילדים מתחת לגיל שמונה עשרה - רצוי שיכירו את זכויותיהם לפני ההגעה לבית המשפט. טרם תחילת התהליך נהנה זוג ההורים משוויון זכויות הוריות, ברם ברגע שהליך הגירושין יוצא לדרך, הדברים צפויים להשתנות בהתאם למצבם הכלכלי, קביעת המשמורת ומעורבותה של ההלכה היהודית בבית הדין לדיני משפחה. הדברים אמורים ביתר שאת במקרה שבו בית המשפט, לאחר דיון משפטי, פסק משמורת מלאה על אחד ההורים. רק מעצם פסיקה זו, נלקחת מההורה הנוסף הזכות לראות את ילדיו בכל עת שיחפוץ. חשוב שבן הזוג אשר לטובתו לא נפסקה משמורת יכיר את זכויותיו. זכותו של הורה זה לדרוש הסדרי ראייה אשר יתאימו לאורח חייו, לשעות עבודתו ולאזור מגוריו. במידה ובן הזוג הנוסף מתנגד - בית המשפט יכריע בין השניים לפי ראות עיניו.

זכויות האישה בתהליך גירושין והתמודדות עם כינויים כלפי נשים במערכת המשפט

בכל הליך גירושין, בין אם בדיונים קדם משפטיים או אפילו בבית המשפט עצמו, בלהט הרגע עשויים להישמע קללות, ולעיתים אף כינויים בעלי אופי מיני אשר במקרים מסויימים יכולים להיחשב גם כהטרדה מינית.

משמרות והגנת זכויות האישה במשפט: האתגרים וההתמודדות

ככלל, יש לשאוף לכך שכל אדם הנמצא בהליך גירושין יכיר היטב את זכויותיו כך שהוא ובא כוחו יוכלו לדרוש שאלו יכובדו. הדבר נכון ביתר שאת כשמדובר בזכויות האישה בהליך, כשבמקרים מסוימים אף עולות על אלו של הגבר. מטרתו של מדריך זה הוא להביא לידיעת הקוראת הנמצאת לקראת או במהלך תהליך גירושין את מלוא זכויותיה ואת האתגרים הצפויים לעמוד בפניה.

משמורת משותפת או מלאה – מדריך לבחירת משמורת ילדים

אדם אשר נפטר מותיר אחריו רכוש או נכסים פיננסיים, נדל"ניים, או קניין ...

הסכמים פיננסיים בדיני משפחה: הגנה על נכסים והבטחת ביטחון פיננסי

זוגות המשכילים לבנות הסכם ממון ולחתום עליו מבעוד מועד מוצאים עצמם בתהליכי גירושין ברורים וקצרים יותר שכן הסכם ממון מאפשר הסדרה מוקדמת של הפרידה האפשרית בהיבטים של חלוקת נכסים וממון. במצבים בהם אין הסכם ממון נדרשים בני הזוג להגיע להסכמות באשר לממונם ונכסיהם או לחלופין, להשאיר זאת להכרעת בית הדין המטפל בבקשת הגירושין שלהם. הסכמים פיננסיים בדיני משפחה מכילים בתוכם מספר הבטים שחשוב לתת עליהם את הדעת כבר בתחילת הליך הגירושין.

ענייני דיני משפחה: מדריך מקיף לניווט בסוגיות משפטיות בתוך משפחות

הדינים המשפטיים שמתחייבים בתחום דיני המשפחה הם אחד מהיבטים המרכזיים של המערכת המשפטית ברוב המדינות. דיני משפחה מתעסקים במגוון רחב של נושאים הנתונים לשיפוט והגנה משפטית, והם עשויים להשפיע על חייהם של אנשים בצורה עמוקה ומרשימה. המערכת המשפטית המוקדמת והמודרנית שנוצרה סביב דיני משפחה משתנה תדיר בהתאם לשינויים בחברה ובערכים, ומטרתה היא להגן על זכויות הילדים, ההורים והמעורבים במשפחה.

דיני משפחה: הפרשנות והתהליך

הדינים המשפטיים שמתחייבים בתחום דיני המשפחה הם אחד מהיבטים המרכזיים של המערכת המשפטית ברוב המדינות. דיני משפחה מתעסקים במגוון רחב של נושאים הנתונים לשיפוט והגנה משפטית, והם עשויים להשפיע על חייהם של אנשים בצורה עמוקה ומרשימה. המערכת המשפטית המוקדמת והמודרנית שנוצרה סביב דיני משפחה משתנה תדיר בהתאם לשינויים בחברה ובערכים, ומטרתה היא להגן על זכויות הילדים, ההורים והמעורבים במשפחה.

img-1

שנתקדם יחד לצעד הבא?

פרטי התקשרות

עם נסיון מקצועי של מעל 18 שנה ודגש על גישה אנושית ורגישה זמינות ונגישות.
אנחנו בהחלט יכולים לעזור לך. ‌
זאת הולכת להיות בחירה חכמה ונעימה לכיס ולנפש שלך.
דילוג לתוכן